2020 « 2021 « 2022

 

24 grudnia

  Ksiądz Kapelan Bronisław Dołhan odprawił Pasterkę w intencji żyjących i zmarłych Podopiecznych, Pracowników oraz Darczyńców. Następnie zebrani udali się do jadalni. Po złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem Podopieczni zasiedli do Kolacji Wigilijnej.
  Chcielibyśmy serdecznie podziękować Księdzu Bronisławowi oraz wszystkim Podopiecznym i Pracownikom zaangażowanym w przygotowania do Świąt, Dyrekcji i Uczniom Szkoły Podstawowej w Łambinowicach za przekazanie choinki oraz Fundacji Biedronki, która w ramach programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przekazała upominki naszym Podopiecznym. Bóg zapłać za wszelkie dobro.


Podopieczni naszego Koła otrzymali prezenty od Fundacji Biedronki

  90 Podopiecznych naszego Koła dostało świąteczne paczki od Fundacji Biedronki. Do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek, w tym nasza. Przebywa w nich ponad 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.

  Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina o braku bliskich osób, samotności i trudach dnia codziennego. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic.
  Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę głównie nad seniorami, którym Fundacja Biedronki wysłała bożonarodzeniowe prezenty. Do projektu zakwalifikowały się ośrodki z całego kraju, jednak najwięcej instytucji, które otrzymały paczki, znajduje się w województwie śląskim (19%). Z naszego województwa do programu dostało się 10 jednostek. Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.

O Fundacji Biedronki

  Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. W 2022 uruchomiła program „Danie Wspólnych Chwil”, realizowany wspólnie z 90 Kołami Gospodyń Wiejskich, które przygotowują posiłki dla samotnych seniorów. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła blisko 100 mln złotych (status na grudzień 2022).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

13 grudnia

  Adoracją Najświętszego Sakramentu rozpoczęły się tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadził o. Bertrand Sosnitza z Franciszkańskiego Domu Zakonnego w Opolu oraz Siostry i Brat z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Opolu. Podczas Adoracji można było skorzystać z Sakramentu Pokuty. Następnie odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich Podopiecznych i Pracowników Koła oraz w intencji śp. ks. Jerzego Adama Marszałkowicza w kolejny miesiąc po śmierci. Mszę zakończyło błogosławieństwo za wstawiennictwem błogosławionego kard. Wyszyńskiego (relikwie). Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie opłatkowe.
  Dziękujemy o. Bertrandowi oraz Siostrom i Bratu z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Opolu za organizację i poprowadzenie Rekolekcji. Bóg zapłać. Życzymy jednocześnie błogosławieństwa Bożego, pogody ducha, zdrowia i radości każdego dnia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

24 listopada

  Fundacja Biedronki przekazała naszym placówkom darowiznę w postaci słodyczy oraz środków higieny osobistej, z których przygotujemy paczki Świąteczne dla naszych Podopiecznych.
  Składamy najserdeczniejsze podziękowania Fundacji Biedronki za wsparcie naszej działalności oraz okazaną nam życzliwość. Dzięki Państwa ofiarności każdy z naszych Podopiecznych otrzyma Świąteczny prezent. Bóg zapłać.

 
 
 
 
 
 

22 października

  Odprawiona została Msza Święta koncelebrowana (ks. Fryderyk Styla, ks. Józef Zwarycz, ks. Tadeusz Młot) pod przewodnictwem ks. Bronisława Dołhana z wprowadzeniem relikwii Św. Brata Alberta oraz Św. Jana Pawła II do naszej Kaplicy.
  Bardzo dziękujemy Kapłanom, wszystkim obecnym oraz zaangażowanym w przebieg i organizację Uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy ks. Bronisławowi za jego zabiegi w celu pozyskania Relikwii oraz dostosowanie ołtarza bocznego. Bóg zapłać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

14 października

  Udaliśmy się na cmentarz we Wrocławiu, aby odwiedzić i uporządkować grób śp. ks. Jerzego Adama Marszałkowicza przed zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych.

 

13 października

  W kolejny miesiąc po śmierci ks. Jerzego Marszałkowicza odprawiona została Msza Święta w Jego intencji.

 
 
 

13 lipca

  Ksiądz Bronisław odprawił Mszę Świętą w intencji śp. ks. Jerzego Adama Marszałkowicza w kolejny miesiąc po śmierci.

 
 
 
 

14 czerwca

  W związku ze zbliżającym się (17 czerwca) wspomnieniem naszego Patrona, Św. Brata Alberta odprawiona została Msza Święta, po której zorganizowany został grill dla naszych Podopiecznych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

11 czerwca

  Przedstawiciele Podopiecznych oraz Pracowników naszego Koła brali udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta do Sanktuarium ECCE HOMO. Odwiedzili także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 
 
 
 
 

13 maja

  Dziś trzecia rocznica śmierci śp. ks. Jerzego Adama Marszałkowicza. Z tej okazji odprawiona została Msza Święta w Jego intencji. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 
 
 

15 kwietnia

  W naszej Kaplicy odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzili wspólnie Podopieczni i Pracownicy Koła Bielickiego.

 
 
 

13 kwietnia

  Ksiądz Kapelan odprawił Mszę Świętą w intencji śp. ks. Jerzego Adama Marszałkowicza w kolejny miesiąc po śmierci.

 
 
 
 

9 kwietnia

  W ramach ogólnopolskiej akcji „kwiaty za elektrograty” ozdobiliśmy okna naszego Schroniska. Mieszkańcy oraz Pracownicy zbierają zużyte baterie, drobny sprzęt RTV i AGD, które później wymieniamy na rośliny ozdobne (wiosną, na sadzonki bratków, a jesienią na wrzosy). Nasi Podopieczni bardzo angażują się w tę akcję.

 
 
 
 

8 kwietnia

  Pani Sylwia wraz z Panami Edwardem i Zenonem wykonali palmę do naszej Kaplicy.

 
 
 
 

25 marca

  W dniach 25-26 marca Pracownicy Schronisk uczestniczyli w Jasnogórskich Dniach Skupienia, a ks. Bronisław Dołhan w spotkaniu Kapelanów.

 
 
 
 

21 marca

  Z okacji pierwszego Dnia Wiosny odwiedziły nas Przedszkolaki z Bielic, które podarowały nam gaik maik oraz piękną ozdobę. Gaik oraz śliczną kartkę z życzeniami otrzymaliśmy również od Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielicach.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Przedszkolakom, Uczniom oraz Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za życzenia i pamięć o nas.

 
 
 
 
 
 
 
 

18 marca

  Odwiedzili nas Przedstawiciele Maltańskiej Służby Medycznej z Schwerte, którzy przekazali nam dary w ramach pomocy humanitarnej.
Bardzo dziękujemy naszym Przyjaciołom, a zwłaszcza Panu Wolfgangowi Boos za wieloletnią bezinteresowną pomoc i wsparcie. Bóg zapłać.

 
 
 
 
 
 
 
 

2 marca

  W dniu dzisiejszym za pośrednictwem OSP Mańkowice przekazaliśmy Uchodźcom z Ukrainy żywność (pasztet, konserwy mięsne i rybne) oraz środki higieniczne i dezynfekujące (chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane, maseczki, płyny dezynfekujące). Chwała Ukrainie!

 

1 marca

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś w wieku 94 lat zmarł ks. Adam Polechoński, nasz Przyjaciel i wieloletni Kapelan Koła Bielickiego. Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w piątek 4 marca 2022r. o godzinie 16:00 w Kościele Św. Szczepana w Brynicy. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 5 marca 2022r. o godzinie 11:00 (Kościół Św. Szczepana w Brynicy).
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 
 

21 stycznia

  Z okazji 85 urodzin ks. Bronisława odprawiona została Msza Święta w Jego intencji.
Drogi Księże Kapelanie, z okazji urodzin życzymy wiele radości, zdrowia oraz niesłabnącego żaru ducha w kapłańskiej posłudze. Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Księdza Matczyną miłością i opieką oraz wyprasza u swojego Syna wszelkie potrzebne Łaski.

 
 

13 stycznia

  W kolejny miesiąc po śmierci ks. Jerzego Marszałkowicza odprawiona została Msza Święta w Jego intencji. Następnie po krótkim wspólnym kolędowaniu ks. Bronisław Dołhan odwiedził pokoje Podopiecznych Schronisk w ramach kolędowych odwiedzin duszpasterskich.

 
 
 
 
 
 

Copyright © 1989- Koło Bielickie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta